Buna

Buna, ma numesc Radu Gînsari si bine ati venit la mine pe blog.Un blog sincer, pentru toti cei care iubesc fotbalul, rege al sporturilor..un blog mai mult informativ si autobiografic,despre mine si lucrurile cele mai importante care ma inconjoara!

31 oct. 2011

A 3 victorie consecutiva cu 1-0 !!! ole ole ole... si сel mai important fara gol primit!:)

3 puncte foarte pretioase si foarte placute, acumulate de Academia in deplasarea lunga de la Otaci. O deplasare cu autobuzul in jur de 4 ore si cu un autobuz, sa fim seriosi, parca aveai impresia ca mergi prin camp pe undeva cu caruta, caci la orice hop al drumului, sarea tot praful ala in aer:) ,  si sigur in Moldova drumurile sunt de o calitate care nu mai are loc nici de un comentariu. Insa pe langa aceste mici probleme din punctul meu de vedere Academia a jucat prima repriza poate un pic mai timid, pentru ca adversarii puneau presiune, insa a 2 repriza am jucat exemplar, cu mingi degajate in teren, si cu mai mult noroc am si marcat acel gol frumos al domnului Ciuperca care a adus zimbetul pe buze. De altfel ne-a usurat acel drum chinuitor inapoi spre casa. Un meci care da si mai mult curaj noua, si speram sa o tinem  tot asa in continuare pentru ca meritam ceva mai mult, dar totul depinde de noi!